Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później jak zwykle Msza św. Po Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Pragniemy już dziś poinformować, że od miesiąca września, zmianki tajemnic żywego różańca będą w każdą pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.

2. Jutro w poniedziałek Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Ze Wzgórza Wawelskiego wyruszy XXXVIII Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00 Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę świętą na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką. Będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami oraz razem modlić się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny, w intencji polskich rodzin oraz o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

3. Z okazji Święta Przemienienia Pańskiego jutro w Kościele Księży Pijarów na ul. Pijarskiej 2, jest uroczystość. Suma odpustowa o godz. 19.00. Księża Pijarzy serdecznie zapraszają..

4. W liturgii wspominamy
- w środę św. Dominika, kapłana
- w czwartek liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
- w piątek liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
- w sobotę św. Klary dziewicy.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. a także gościom, turystom i odpoczywającym na wakacjach życzymy dobrego, niedzielnego wypoczynku. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej SZCZĘŚĆ BOŻE.

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.