Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później jak zwykle Msza św. Po Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Pragniemy już dziś poinformować, że od miesiąca września, zmianki tajemnic żywego różańca będą w każdą pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.

2. Jutro w poniedziałek Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Ze Wzgórza Wawelskiego wyruszy XXXVIII Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00 Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę świętą na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką. Będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami oraz razem modlić się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny, w intencji polskich rodzin oraz o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

3. Z okazji Święta Przemienienia Pańskiego jutro w Kościele Księży Pijarów na ul. Pijarskiej 2, jest uroczystość. Suma odpustowa o godz. 19.00. Księża Pijarzy serdecznie zapraszają..

4. W liturgii wspominamy
- w środę św. Dominika, kapłana
- w czwartek liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
- w piątek liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
- w sobotę św. Klary dziewicy.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. a także gościom, turystom i odpoczywającym na wakacjach życzymy dobrego, niedzielnego wypoczynku. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej SZCZĘŚĆ BOŻE.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.