Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św.

2. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.
Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
- o godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum i Liceum z Rynku Kleparskiego i dla innych Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceum X - z ul. Wróblewskiego i prywatnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących z ul. Basztowej.
- o godz. 9.00 dla uczniów Liceum Plastycznego
- o godz. 11.00, Msza św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Grzegorz Wielkiego papieża i doktora Kościoła
- w sobotę liturgiczne Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny - Suma odpustowa u OO. Karmelitów na Pisaku o godz. 18.00.

4. W najbliższą sobotę 8 września w Łagiewnikach odbędzie się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki oraz TUTAJ. Msza św. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz. 12.00.

5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy chętnych do pomocy osobom starszym i samotnym.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 16 września bieżącego roku. Hasłem Tegorocznego pielgrzymowania są słowa św. Jan Pawła II z Listu do Rodzin „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji u Piłata o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia Małżeńskie
- Z naszej Parafii organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby się zapisywać. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z placu kościelnego w niedzielę, za dwa tygodnie o godz. 7.00.

7. Na nowy tydzień pracy i nauki, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, szczególnie dzieciom i młodzieży. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.