Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później jak zwykle Msza św.

2. W tym tygodniu Inauguracja Roku Akademickiego na Wyższych Uczelniach.
- w środę o godz. 9.00 w naszej Bazylice Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. dla Politechniki Krakowskiej.

3. W liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Teresy od Dzieciaka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
- we wtorek Świętych Aniołów Stróżów.
- w czwartek św. Franciszka z Asyżu.
- w piątek św. S. Faustyny Kowalskiej.
Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca października Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00 i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży. Okazja do spowiedzi w I piątek rano 6,00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież klasy VII i VIII Szkoły podstawowej, po Mszach św. w I piątek, zgłaszają się do zakrystii, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania. Księża będą informować o terminach spotkań dla poszczególnych grup, jeśli takie powstaną.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 i na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy rodziny, które modlą się dar potomstwa i rodziców, którzy oczekują na narodzenie dziecka.. Po nabożeństwie będzie także Zmianka Tajemnic Żywego Różańca.

6. Chorych w domu z sakramentami św. odwiedzimy w najbliższą sobotę. Adresy zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.

7. W październiku, od jutra, każdego dnia w naszej Bazylice będzie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.00, przed wieczorną Mszą.

8. Z tej racji, że dzisiaj był czytany List ks. Arcybiskupa Metropolity, zapowiadana Fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przybędzie do naszej parafii w późniejszym czasie.

9. W czwartek, z naszej parafii, kilka osób wybiera się na pielgrzymkę do Fatimy. Będziemy ich polecać w modlitwie, a Pielgrzymów prosimy o modlitwę za naszą Parafię i nasze rodziny.

10. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej na nowy tydzień i cały miesiąc październik… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.