Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj modlimy się za wszystkie rodziny, szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusz małżeński lub okrągłą rocznicę zawarcia małżeństwa. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. o 15.15.

3. Jutro 31 grudnia ostatni dzień Starego Roku 2018. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacje i dziękczynne Te Deum - Ciebie Boga Wysławiamy i później o 18.30 Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to szczególne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

4. We wtorek - 1 stycznia - Początek Nowego 2019 Roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca stycznia. Msze św. w piątek z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i wieczorem od 18.00. W I sobotę Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej będzie po Mszy św. o 9.00.

6. W najbliższą sobotę 5 stycznia w Katedrze Wawelskiej o godz. 10.00 będzie konsekracja nowo mianowanego biskupa Ks. prof. dr hab. Janusz Mastalskiego, który w czasie studiów w Seminarium był naszym parafianinem. Obecnie dom rodzinny ks. Biskupa Nominata jest w parafii św. Karola Boromeusza, ale Mszę św. prymicyjną, Ks. Biskup chce odprawić w naszej Bazylice. Taka Msza św. pod przewodnictwem nowo konsekrowanego Biskupa będzie za dwa tygodnie, w niedzielę 13 stycznia o godz. 12.15. Na czas przygotowań do święceń i w samym dniu święceń otoczmy Ks. Biskupa Nominata serdeczną modlitwą, kiedyś naszego parafianina.

7. W przyszłą niedzielę 6 stycznia Uroczystość Trzech Króli. Po Mszy św. o godz. 9.30, ok. 11.00 wyruszy Orszak Trzech króli. Przejdzie przez pl. Matejki, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może się włączyć do tego Orszaku i w ten sposób wyrażać radość Świętowania Narodzenia Pańskiego i Święta Trzech Króli.

8. Plan kolędy na najbliższe tydzień:

- poniedziałek- 31 grudnia: ulice Kamienna, Towarowa,
al. 29 listopada 9 i 7, Będzińska, Kątowa, Żelazna, Murowana.

- środa – 2 stycznia - ul. Krowoderska: kamienice od nr 53 do 79,
ul. Żuławskiego 3,4,5, ul. Kolberga, kamienice od nr 3 do 15.

- czwartek – 3 stycznia – ul. Krowoderska, kamienice od nr 3 do 49,
ul. Szlak 14, 14b, 16b, 16a, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 28, 30, 31, 34,36,38

- sobota – 5 stycznia – ul. 29 listopada 36, ul. Rogatka, ul, Langiewicza.

- niedziela 6 stycznia. – Pl. Matejki

- poniedziałek 7 stycznia –
ul. Szlak kamienice nr: 29,35,37,41,47,50,51,53,55,57,59,63,77,
ul. Helclów kamienice nr 3 do 23, ul. Pędzichów 28.

9. Pragniemy poinformować, że nowo wybudowane bloki przy al. 29 Listopada numery 39 E i 39 F, będą należeć do Parafii św. Floriana. Po uzgodnieniu z mieszkańcami postaramy się jeszcze w czasie tegorocznej kolędy odwiedzić mieszkające tam rodziny. W przyszłą niedzielę podamy więcej informacji na temat kolędy w nowych blokach.

10. Tegoroczny plan Kolędy z numerami kamienic jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest także na stronie internetowej naszej parafii. Ministranci powiadamiają też każdą rodzinę o dacie i przybliżonej godzinie wizyty duszpasterskiej.

11. W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. w niedzielę o godz. 12.15 te rodziny, które już odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską w danym tygodniu. Tę Msze św. ofiarujemy w intencji rodzin, które przyjęły kapłana z wizytą duszpasterska i za wszystkie rodziny naszej parafii.

12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. W rodzinach nadal radujemy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia… i z nadzieją oczekujemy na Nowy 2019 Rok.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.