Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Ks. bp Janusz Mastalski, który przed tygodniem przyjął sakrę biskupią w Katedrze Wawelskiej, dzisiaj o godz. 12.15 odprawi Mszę św. w naszej Bazylice. Ks. Biskup prawie 30 lat temu odprawiał w tym Kościele Mszę św. prymicyjną, jako nowo wyświęcony kapłan, nasz parafianin. Choć dom rodzinny Ks. Biskupa, po podziale parafii jest w na terenie Parafii św. Karola Boromeusza, ale do kapłaństwa od młodości wzrastał i dojrzewał w parafii św. Floriana, dlatego, ks. Biskup chce u nas dziękować Panu Bogu i Św. Florianowi za dar powołania. Otoczmy dzisiaj Ks. Biskupa Janusza serdeczną, rodzinną modlitwą. Liturgii Mszy św. Prymicyjnej będzie towarzyszył Chóru Salawa, z parafii bł. Anieli Salawy od Księży Misjonarzy. Po Mszy św. będzie można posłuchać jeszcze śpiewu Kolęd w wykonaniu Chóru.

2. Dzisiaj kończy się liturgicznie Okres Bożego Narodzenia, ale w tradycji polskiej pozostajemy w tej świątecznej atmosferze, do 2 lutego będziemy śpiewać Kolędy.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak zwykle Msza św. i Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu z Fundacji Artystycznej CANTITO. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie.

4. W dniu wczorajszym Księża zakończyli już Wizytę Duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Wszystkim, którzy nas przyjęli z tegoroczną kolędą, serdecznie dziękujemy i życzymy, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło naszym Rodzinom przez cały Nowy Rok. Dziękujemy za złożone ofiary w czasie kolędy, z których część przekazujemy na cele diecezjalne: na misje, pomoc charytatywną, na Caritas, na utrzymanie domu dla chorych księży i pomoc dla Misjonarzy. Bóg zapłać. Gdyby się okazało, że ktoś z parafian został pominięty, albo w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć księdza, to bardzo prosimy, o zgłoszenia dzisiaj w zakrystii, podając adres i telefon. W najbliższych dniach, księża umówią się telefonicznie na dogodny termin i będą jeszcze uzupełniać kolędę u tych rodzin, które o to poproszą.

5. W czwartek będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 a później spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Zapraszamy pracowników Kolei Państwowych.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego Błogosławieństwa. Radujmy się jeszcze tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach nadal śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.