Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00. Później jak zwykle Msza św. o 15.15. Dzisiaj ta Msza św. będzie odprawiana w intencji młodych małżeństw, które w 2018 roku zawierały Sakrament małżeństwa w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy młodych małżonków ze swoimi rodzinami, by modlić się o Boże błogosławieństwo. Na zakończenie będzie możliwość uczczenia Relikwii św. Walentego patrona zakochanych i relikwii św. Jana Pawła II patrona rodzin katolickich. Małżonkowie otrzymają specjalne błogosławieństwo i okolicznościowe pamiątki. Zapraszamy na to nabożeństwo także wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa.

2. Jutro 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, i zarazem XXVII Światowy Dzień Chorego.
We czwartek liturgiczne święto Świętych Cyryla Mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

3. U Księży Misjonarzy, u naszych sąsiadów, przy ul. św. Filipa jutro odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Lourdes. O godz. 9.00 msza św. z kazaniem, a Uroczysta Suma o godz. 17.30 W czasie tych Mszy św. będzie udzielany Sakramentem Namaszczenia Chorych. Książa Misjonarze zapraszają do wspólnej modlitwy z okazji Światowego Dnia Chorych. W naszej Bazylice w tym dniu nie będzie specjalnego nabożeństwa dla chorych. Zachęcamy by udać się do Księży Misjonarzy szczególnie osoby samotne, chore, a także ci, którzy opiekują się chorymi. Nabożeństwo dla chorych w naszym kościele będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych.

4. W najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. Młodzież z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia – Stypendyści poprowadzą adoracje i modlitwy, jako dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Serdecznie zapraszamy.

5. Ks. Jacek Ozdoba nasz wikariusz obchodzi dzisiaj swoje imieniny.
Ks. Jackowi dziękując za wieloletnią i gorliwą posługę w naszej Bazylice polecamy Go w modlitwie i życzymy zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień. Nich Matka Boża i Święty Patron wypraszają potrzebne łaski.

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy Bożego błogosławieństwa, na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.