Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i wypełnienie znanych warunków przy zyskiwaniu odpustów…

2. Dziś o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i nabożeństwo czerwcowe… W tygodniu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. Zapraszamy….

3. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem będą godz. 8.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy Wiernych do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

4. W liturgii w tym tygodniu:
- we wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła
- w środę wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego kapłana i Towarzyszy,
- w czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, także wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i dokt. K-ła.
- w czwartek 13 czerwca, kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 18.00, później Msza św. z kazaniem i procesja.
- w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

5. W najbliższy czwartek o 15.30 będzie dodatkowa Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się VII Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Początek godz. 10.00 z Placu Matejki później przez Rynek Główny i zakończenie w Parku Jordana, połączone z Piknikiem Rodzinnym. Przewidziane wiele atrakcji. Więcej informacji na plakatach.

7. Jest do nabycia nowa Gazetka CHIT. Jest to numer poświęcony 40-tej Rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Wiele archiwalnych, historycznych tekstów i zdjęć.. w cenie 2 złote

8. Za tydzień, Niedziela Najświętszej Trójcy, w naszej Archidiecezji kończy się Okres Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Ducha św. do dawania świadectwa wiary w rodzinach i środowisku naszej pracy…. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.