Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i godz. 15.15 Msza Św. i ostatnie nabożeństwo czerwcowe.

2. Kalendarz liturgiczny tygodnia:
• W środę Liturgiczne Święto – św. Tomasza Apostoła,
• W czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu
• W sobotę wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

3. W tym tygodniu I Piątek miesiąca lipca. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. wieczorem o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30. i wieczorem od 18.00 do 19.00.

4. W I sobotę miesiąca, Msza św. oraz Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie. W sobotę po Nabożeństwie zmiana tajemnic żywego Różańca.

5. W sobotę księża odwiedzą chorych w domu z Sakramentami Świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii i w kancelarii.

6. W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – Msze święte w dni powszednie w naszej Bazylice są odprawiane o godz. 6, 7, 8, 9 i wieczorem o 18.30.

7. Wszystkim odpoczywającym, wybierającym się na wakacje i urlopy oraz i pracującym, parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.