Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś w naszej bazylice rozpoczynają się  rekolekcje adwentowe przed  odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najsw. Maryi Panny. Nauki głosi O. dr Andrzej Kukła od OO. Redemptorystów z Krakowa z ul. Zamojskiego. Kolejne nauki będą w piątek i sobotę. W piątek o godz. 8.00 Msza św.  roratnia z nauką rekolekcyjną. O godz.9.00  zapraszamy starszych i chorych. W czasie Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. O godz. 10.00 w piątek, w ramach rekolekcji, będzie nauka dla bezdomnych…..  Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wszystkich parafian i gości przybywających do naszej bazyliki..

 

2. Dziś  na Mszy św. o 9.30 zostanie zapalona świeca I Niedzieli Adwentu. Ks. proboszcz dokona poświęcenia opłatków  na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii.

Dzisiaj przed Mszą św. o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

 

3. W okresie Adwentu każdego dnia będziemy odprawiać RORATY, czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej :  w niedzielę o godz. 6.30, a w dni powszednie rano o godz.8.00.  Zachęcamy do  licznego udziału wszystkich, którym czas na to pozwala.

 

4. W liturgii wspominać będziemy:

-         w poniedziałek   św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

-         we wtorek   św. Barbary, patronki górników

-         w czwartek św. Mikołaja, biskupa..  O godz. 16.00– Spotkanie Klubu Seniorów.

-         W czwartek powieczornej Mszy św.Godz. święta i modlitwy do Bł. Jana Pawła II.

 

5. W tym tygodniu  I piątek miesiąca grudnia. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00,  o 17,30 z udziałem młodzieży klas gimnazjalnych kl. I i II i o godz. 18.30 z udziałem młodzieży klas III.   Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

 

6. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wnaszej parafii Odpust. Uroczyste Msze św. będą o godz. 8.00, 9.00, a o godz. 11.00 Suma Odpustowa, którą odprawi Kanonik Kapituły św. Floriana ks. prałat Jan Dziasek, który w tym roku obchodzi Jubileusz 50- lecia kapłaństwa.  Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, a także gości. Tradycyjnie w dniu, 8 grudnia w naszej Bazylice  w godzinach popołudniowych będzie Uroczysta Adoracja Najśw. Sakramentu przy ołtarzu z obrazem Matki Bożej Brzemiennej. Adoracja częściowo będzie prowadzona przez Siostry z Domów Zakonnych z terenu naszej parafii, będzie także okazja do modlitwy osobistej w ciszy. Chcemy wspólnie modlić się za rodziny i o poszanowanie życia w naszej Ojczyźnie…. Dokładny program adoracji jest wywieszony  na tablicy ogłoszeń .  

 

7. Rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny w Roku Wiary. Zachęcamy do pogłębienia wiary przez udział w codziennej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, nabożeństwach oraz wykładach. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej  zapraszamy na konferencję ks. dra Janusza Mieczkowskiego pt. „Konstytucja o świętej liturgii” w ramachcyklu poświęconemu dokumentom Soboru Watykańskiego II.

 

8. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek  na  świąteczną pomoc biednym…

 

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego przeżywania okresu adwentu… Z Maryją oczekujmy na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.