Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj Świętujemy Rocznicę Konsekracji naszej Bazyliki. Konsekrował ją Biskup Mikołaj Oborski w 1686 r. Najpierw Bogu dziękujemy za tę naszą świątynię. Dziękujemy Patronom: Matce Bożej Niepokalanej, św. Florianowi i św. Janowi Pawłowi za opiekę nad Świątynią i wszystkimi, którzy tutaj się modlą. Radujemy się, że wzorem naszych ojców, w tej prastarej świątyni, możemy uwielbiać Boga, modlić się i odnawiać swoją wiarę przez przystępowanie do sakramentów świętych. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. o godz. 15.15 różaniec w intencji wszystkich fundatorów, dobrodziejów i ofiarodawców. Wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół, serdecznie dziękujemy także za składane ofiary na tace, dzięki którym nasz Kościół jest zawsze oświetlony, zimą ogrzany, każdego tygodnia ołtarze udekorowane świeżymi kwiatami. A szczególnie, co wierni zauważają, jest czysty i zadbany. To zasługa S. Zakrystianki, Pana Kościelnego i Pań sprzątających. Bardzo Wam dziękujemy.. Bóg zapłać. Jeszcze raz pragniemy podziękować Parafianom i Gościom, Osobom kiedyś zawiązanych z parafią i naszym Sympatykom. Nasza Świątynia jest piękną wizytówką Parafii, Kleparza i naszego miasta Krakowa. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

2. Jutro liturgiczne Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. W piątek 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. O godz. 15.15 będziemy się modlić za Śp. Księdza Prałata Jana Czyrka i Śp. Ks. Prof. Jana Kracika oraz zmarłego Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego i Ks. Marka Leśniaka. Będziemy także polecać zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy świętej będzie Procesja żałobna z Wypominkami wewnątrz bazyliki.

4. W sobotę – 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. jak w każdy dzień powszedni, Na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodzinny zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Na początku Mszy św. wspomnimy ich imiona i nazwiska, za nich będzie sprawowana Eucharystia. Serdecznie zapraszamy …

5. W tym tygodniu wypada I Piątek I sobota Listopada. W pierwsza sobotę, zapraszamy na godz. 9.00. na Msze św. z Nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy także rodziny oczekujące na narodzenie dziecka. Modlimy się także o dar potomstwa dla rodzin.

6. Chorych w domu odwiedzimy w sobotę 2 listopada. Adresy prosimy zgłaszać dzisiaj i w ciągu tygodnia.

7. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 12.00. W wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych.

8. W czwartek 31 października, zakończenie nabożeństw Różańcowych.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Życzymy także owocnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.