Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15.
- W dni powszednie w kaplicy Adoracji, od godz. 18.00 jest modlitwa, o którą prosił w liście nasz Metropolita… Razem ze Św. Janem Pawłem II, przed wieczorną Mszą św., modlimy się za Kościół, za Papieża Franciszka i naszą Ojczyznę. W modlitwie polecamy także zmarłych zgłoszonych na wypominki.
- Dzisiaj jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwą i ofiarami towarzyszymy prześladowanym za wiarę…
Do skarbony za ławkami można składać ofiary na ten cel…

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- w poniedziałek św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to dzień imienin ks. dra Marcina Cholewy. Życzymy ks. Marcinowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona oraz sukcesów na polu naukowym na Papieskim Uniwersytecie św. Jana Pawła w Krakowie.
- we wtorek św. Jozafata biskupa i Męczennika
- w środę Świętych Benedykta, Jana i Krystyna, pierwszych Męczenników Polski.
- w piątek św. Alberta Wielkiego biskupa i doktora kościoła

3. Jutro - 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym Roku świętujemy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na wszystkich mszach św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i dziękować Bogu za dar wolności i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.
Jutro o godzinie 18.30. Msza św. z udziałem Kobiet oraz z modlitwami SS. Nazaretanek za rodziny naszej Parafii. Po Mszy św. w salce katechetycznej spotkanie w ramach duszpasterstwa Kobiet. Zaprasza ks. dr Paweł Gałuszka dyrektor Duszpasterstwa Rodzin naszej archidiecezji.

4. W najbliższy czwartek po Wieczornej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami za naszą Ojczyznę. Młodzież – Stypendyści z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia poprowadzą tę modlitwę.

5. Pielgrzymów z naszej parafii, którzy udają się do Ziemi Świętej w najbliższy piątek, prosimy o modlitwę za naszą Parafie w tych świętych miejscach…

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.