Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

2. W dni powszednie w kaplicy Adoracji, od godz. 18.00 jest modlitwa, razem ze Św. Janem Pawłem II, przed wieczorną Mszą św., Modlimy się za Kościół, za Papieża Franciszka i naszą Ojczyznę. W modlitwie polecamy także zmarłych zgłoszonych na wypominki.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
w poniedziałek – Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
we wtorek – bł. Salomei, zakonnicy
w środę św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
w czwartek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
w piątek - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego

4. Trwają III Światowe Dni Ubogiego zainicjowanie przez Papieża Franciszka.. W Krakowie od czwartku odbywają się W Kościele Mariackim dzisiaj o godz. 13.00 Ks. Arcybiskup odprawi Mszę św. dla ubogich. Na Małym Rynku w Namiocie Spotkania, ubodzy i bezdomni otrzymują konieczną pomoc, psychologiczną prawną i medyczną, są tam też różne spotkania dla ubogich…
Dzisiaj przy Kościołach naszej Archidiecezji są zbierane ofiary na pomoc dla ubogich i na organizacje Dnia Ubogiego w Krakowie. Za składane ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła w imieniu wszystkich potrzebujących serdecznie dziękujemy.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.