Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj, Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To także XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w Krakowie będą w Bazylice Mariackiej. O godz. 17.00 modlitewne czuwanie, a o 18.30 Msza św. Już tradycyjnie, 2 lutego naszą modlitwą i ofiarami do puszek, wspieramy klasztory kontemplacyjne. W Krakowie jest kilka klasztorów Kontemplacyjnych: SS. Klaryski na ul Grodzkiej, SS. Karmelitanki na ul. Kopernika i na ul. Łobzowskiej, SS. Wizytki na ul. Krowoderskiej, SS. Norbertanki na Salwatorze i na Bielanach męski Klasztor Kamedułów. Bracia i Siostry Klauzurowe, dużą cześć dnia poświęcają modlitwie za Kościół, za Ojczyznę i za nasze rodziny. W dniu 2 lutego, to my wspieramy klasztory klauzurowe modlitwą i naszą ofiarą.

2. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Później o 15.15. Msza św.
Już tradycyjne jak w każdą I niedziele miesiąca po Mszy św. krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu…

3. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:
- w środę św. Agaty dziewicy i męczennicy
- w czwartek świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
- w piątek bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy sercanki.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca lutego. Msze św. Wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o 8.00, 18.30. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

5. Za dwa tygodnie w niedzielę 16 lutego o godz. 15.15 będzie Msza św. w intencji Małżeństw, które w 2019 roku zawierały Sakrament Małżeństwa w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy Małżonków wraz ze swoimi rodzinami do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w życiu małżeńskim i rodzinnym. Modlić się będziemy z okazji liturgicznego wspomnienia św. Walentego patrona zakochanych i młodych rodzin. Zapraszamy także narzeczonych, którzy planują swój ślub najbliższym czasie. W naszym kościele jest obraz i ołtarz poświęcony czci św. Walentego…

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.