Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później o 15.15 Msza św. w intencji Małżeństw, które w 2019 roku zawierały Sakrament Małżeństwa w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy młodych Małżonków wraz ze swoimi rodzinami do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w życiu małżeńskim i rodzinnym. Modlić się będziemy z okazji liturgicznego wspomnienia św. Walentego patrona zakochanych i patrona rodzin. Zapraszamy także narzeczonych, którzy planują swój ślub w najbliższym czasie.

2. We wtorek 18 lutego wypada 7 rocznica śmierci Ks. prałata Jana Czyrka długoletniego proboszcza tej parafii. Zapraszamy na Mszę w Jego intencji, we wtorek o godz. 9.00.

3. W najbliższy czwartek o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. z udziałem Kolejarzy, a po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

4. W tym tygodniu, w sobotę liturgiczne święto Katedry Św. Piotra Apostoła

5. Zapraszamy Osoby chętne do czytania Słowa Bożego na Mszach św. w niedziele. Udział i pomoc świeckich jest bardzo cenna i ważna w liturgii To świadczy o naszym zaangażowaniu w modlitwę i uwielbienie Boga. Wystarczy przed Mszą św. w zakrystii zgłosić chęć czytania i tam można przygotować się do czytania….Bardzo serdecznie zachęcamy..

6. Trwają zapisy do Przedszkola Sióstr Szarytek. Dokładne informacje dla zainteresowanych w gablotce przy wejściu do Bazyliki i u Sióstr w Przedszkolu przy ul. Warszawskiej 6.

7. W miesiącu wrześniu jest planowana Pielgrzymka samolotowa na 5 dni do Maryjnego Sanktuarium w LOURDES…. Więcej informacji można uzyskać dzisiaj w zakrystii lub tutaj poniżej.

8. Za tydzień podamy także informacje o możliwościach wyjazdu do Rzymu w miesiącu maju na świętowanie Jubileuszu 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

9. Dzisiaj zbierają ofiary do puszek Przedstawiciele Stowarzyszenia św. Brata Alberta, którzy na ul. Reformackiej prowadzą kuchnię dla bezdomnych i biednych rodzin….O swojej działalności powiedzą nam w kilku zdaniach.

10. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa, dobrego wypoczynku dzisiaj w gronie rodzinnym i opieki Matki Bożej na każdy dzień nowego tygodnia Szczęść Boże.

Program Pielgrzymki

Karta uczestnika

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.