Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, później Msza święta.

2. W wielu parafiach odbywają się 40-godzinne Nabożeństwa Eucharystyczne. W naszym Kościele jest Całodzienna Adoracja, dlatego nie organizujemy już dodatkowego nabożeństwa, ale zachęcamy już dzisiaj i w najbliższe dni do szczególnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W poniedziałek i we wtorek na rozpoczęcie i na zakończenie Adoracji, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach: o ducha pokuty i o trzeźwość w rodzinach i jak codziennie przed wieczorna Mszą św. modlić się będziemy litanią do św. Jana Pawła II.

3. W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz.18.30 i o 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. tradycyjnie będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych - jako nasza jałmużna postna.

4. W Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek rano po Mszy św. o godz. 9.00 i przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.00. Już w najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową rano i wieczorem. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski ten Pierwszy Piątek Wielkiego Postu w Polsce przeżywać będziemy, jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich, także przez duchownych. Wszystkie modlitwy i Drogę Krzyżową w najbliższy piątek będziemy ofiarować w tej intencji.

5. Jak już wiemy, z okazji Jubileuszu 100-tnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Penitencjaria Apostolska w Rzymie udzieliła Odpustu Zupełnego wiernym pielgrzymującym i nawiedzającym w tym roku naszą Bazylikę, w której wikariuszem był ks. dr Karol Wojtyła. Od Wielkiego Postu zapraszamy, do naszej Bazyliki każdego dnia na modlitwę przy ołtarzu i relikwiach świętego Jana Pawła II, aby przygotowując się do Jubileuszu, zyskiwać Odpust Zupełny, który możemy, ofiarować także za dusze w czyśćcu cierpiące i zmarłych z naszych rodzin, a przede wszystkim podążać za św. Janem Pawłem drogami świętości.
Zgodnie z poleceniem Metropolity, przed wieczorną Mszą św. w Kaplicy Adoracji już od Adwentu trwa Maraton Modlitewny za wstawiennictwem św. Jana Pawła.
Od Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 9.00 każdego dnia będziemy modlić się przy ołtarzu i relikwiach św. Jana Pawła II i wtedy będzie można zyskiwać Odpust Zupełny.

Aby zyskać odpust zupełny:
- należy nawiedzić naszą świątynię, 
- wzbudzić w sobie intencje zyskania takiego odpustu,
- należy być w stanie łaski uświęcającej, odrzucić przywiązanie do grzechu,
- należy uczestniczyć w modlitwie i rozważaniu przy Relikwiach św. Jana Pawła II,
- odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca…,
- pomodlić cię w intencjach Kościoła i za obecnego Papieża Franciszka.

Taki odpust możemy zyskiwać w naszym Koście każdego dnia na nabożeństwach związanych z Jubileuszem i można go ofiarować za siebie i bliskich z rodziny, a przede wszystkim za naszych zmarłych…

Niech świadomość, że modlimy się w Kościele Jubileuszowym pomoże nam dobrze przygotować się do przeżywania Jubileuszu 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i w ten sposób pogłębiajmy naszą wiarę i budujmy przyjaźń z Chrystusem, Jego Matką Maryją i całym Kościołem świętym. Wykorzystajmy w tym roku tę wielką okoliczność i przywilej Kościoła Jubileuszowego. SERDECZNIE ZACHĘCAMY.

6. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza, aby udać się Narodową Pielgrzymką do Rzymu, aby w maju przy grobie św. Jana Pawła II świętować Jubileusz 100-tnej rocznicy Jego urodzin.

Z naszego Dekanatu jest organizowana pielgrzymka do Rzymu autokarem na 5 dni, od 14 do 19 maja, koszt 1550 zł. Więcej informacji w zakrystii i na naszej stronie internetowej… Zapisy dzisiaj i najpóźniej do środy.

Program narodowej pielgrzymki do Rzymu

7. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, a na każdy dzień nowego tygodnia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej… Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.