Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później Msza św., a o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice będzie w każdy piątek po Mszy św. o godz. 9.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych…Zachęcamy także do modlitwy każdego dnia po Mszy św. o godz. 9.00 przy Ołtarzu i Relikwiach św. Jana Pawła II. Wtedy można zyskiwać Odpust Zupełny z racji Kościoła Jubileuszowego.

2. Parafialne rekolekcje Wielkopostne w naszej Bazylice będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 29 marca.

3. W tym roku także w Krakowie zostały wyznaczone Kościoły Stacyjne na Wielki Post. Każdego dnia w wyznaczonym Kościele będzie Msza św. pod przewodnictwem Biskupa. Jest to taka dodatkowa okazja dla mieszkańców naszego miasta do przeżywania Wielkiego Postu. Nasza Bazylika też jest Kościołem Stacyjnym, nabożeństwo z tej okazji będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową. Wykaz kościołów Stacyjnych jest na stronie internetowej i na tablicy Ogłoszeń.

4. W środę 4 marca Uroczystość św. Kazimierza Królewicza. U OO. Reformatów Suma odpustowa o 16.15. Wszystkim Solenizantom składamy życzenia i polecamy w modlitwie.

5. W tym tygodniu I Piątek miesiąca marca. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. wieczorem o godz. 18.30. i dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30. i wieczorem od 17.00 do 19.00.

6. W sobotę Msza św. oraz Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie. W sobotę po Nabożeństwie zmiana tajemnic żywego Różańca.

7. Jest jeszcze kilka miejsc na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w maju, na świętowanie 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Dzisiaj w Zakrystii można się jeszcze zapisywać…..

8. Można tez jeszcze zapisać się na Pielgrzymkę do Lourdes, która jest planowana od 15 do 19 września tego roku…Informacje i zapisy w zakrystii..

9. Szczególnie w Wielkim Poście apelujemy o roztropną pomoc biednym. Pomagać trzeba i należy, ale lepiej, gdy wspieramy Instytucje, Caritas czy Klasztory, które bezpośrednio udzielają pomocy biednym i bezdomnym. Wtedy mamy pewność, że nasza ofiara została spożytkowana na rzeczywistą pomoc. W Krakowie sieć pomocy biednym jest bardzo dobra. Pragniemy też zaproponować formę pomocy biednym i bezdomnym: Siostry Felicjanki na ul. Smoleńsk 4 prowadzą Społeczną Kuchnie im. S. Samueli: Zamiast dawać żebrzącym pieniądze, które mogą przeznaczyć na alkohol i narkotyki, można im wykupić talon na ciepły posiłek. Talon na ciepły posiłek, pierwsze i drugie danie za 10.00 zł. Takie talony są do nabycia w naszej zakrystii lub kancelarii albo w kuchni na ul. Smoleńsk 4. To jest rzeczywista pomoc, bo bezdomni przynajmniej nie chodzą głodni. Dając im pieniądze, czasem więcej Im szkodzimy, niż pomagamy. Wszystkim parafianom i modlącym się w naszym kościele, dziękujemy za wrażliwe serce…Bóg zapłać. Każda zbiórka charytatywna w naszym Kościele spotyka się z wielkim zrozumieniem. Tak było w ostatnie niedziele – Stowarzyszanie św. Alberta z ul Reformackiej, Pani Sawicka z ul. Odrowąża na kuchnie dla biednych, czy w Środę Popielcową, jako nasza jałmużna postna na pomoc dla potrzebujących parafian. Za Waszą ofiarność dziękujemy. Jeśli są takie celowe, charytatywne zbiorki, my wcześniej o tym informujemy z ambony i polecamy osoby nam znane o słuszności i potrzebie pomocy…... Wątpliwa jest tez pomoc anonimowym osobom żebrzącym na ulicy, czy przed kościołem… Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszelką roztropną pomoc, otwarte serce, zaufanie i zrozumienie.

10. Spotkanie Zespołu Charytatywnego i wszystkich, którzy chcą pomagać samotnym i potrzebującym będzie w najbliższy czwartek o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym..

11. Zawsze w Wielkim Poście wspomagamy Polskich Misjonarzy. Ofiary na ten cel można składać w tym tygodniu do skarbony za ławkami.

12. Dzisiaj w tyle Kościoła jest do nabycia Gazetka CHIT w cenie 2 zł.. Jest tam wiele cennych treści wprowadzających nas w przeżywanie Wielkiego Postu. Zachęcamy a by zabrać do swojej rodziny, a po przeczytaniu przekazać sąsiadom..

13. Z okazji 100-tnej rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II, Duszpasterstwa Akademickie w Krakowie organizują Kajakowy Spływ Stulecia w dniach 9-15 lipca. Zainteresowanych i ewentualnych sponsorów odsyłamy na stronę internetową…adres na plakatach i ulotkach, które są w tyle Kościoła.

14. Caritas Archidiecezji Krakowskiej od 30 lat służy potrzebującym w naszej diecezji, pomagając chorym, starszym, samotnym i niepełnosprawnym. Ta pomoc nie byłaby możliwa bez wsparcia wiernych. Prosimy pamiętać o CARITAS, rozliczając podatek PIT11 i przekazać jeden procent podatku na Caritas, jako Organizacje Pożytku Publicznego. Konieczne informacje z na ulotkach...

15. W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, Biskupi zachęcają wiernych do zachowania spokoju, ale także ostrożności i koniecznej higieny, aby pomniejszyć ryzyko zachorowania.. Zawsze w czasie zagrożenia zdrowia i życia człowiek wierzący odwołuje się w modlitwie do Boga…. W tej intencji śpiewaliśmy dzisiaj po Komunii św. Suplikacje.. W naszych modlitwach prośmy, aby Bóg ochronił nas przed groźnym wirusem i chorobą…

16. W najbliższą niedzielę kazania będzie głosił Ks. Jerzy Iniewicz z Brześcia z Białorusi i będzie prosił o dobrowolne ofiary do puszek na dokończenie budowy kościoła.

17. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski….. Szczęść Boże.

18. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce przyjąć ten znak pokuty, prosimy po Mszy św. podejść do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem, poświęconym w środę popielcową.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.