Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

W dniu 11 maja 2020 roku, w 63 roku życia, po ciężkiej chorobie zmarł Ś.P. Ks. Kanonik Michał KLIŚ, KANONIK KAPITUŁY KOLEGIACKIEJ PRZY BAZYLICE ŚW. FLORIANA, były Proboszcz w Łączanach, w Miętustwie, w Libiążu, od marca tego roku Kapelan Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu, w latach 1991 - 1998 Wikariusz w parafii ŚW. FLORIANA W KRAKOWIE.

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE:

ŚRODA 13 maja - KOŚCIÓŁ ŚW. FLORIANA
godz. 15.20 – WPROWADZENIE CIAŁA ZMARŁEGO DO KOSCIOŁA
godz. 15.30 – Różaniec i Koronka
godz. 16.00- Msza św. żałobna w Bazylice św. Floriana
godz. 19.00 - Msza św żałobna  w Kościele Przemienienia Pańskiego w LIBIĄŻU

CZWARTEK 14 maja - godz. 11.00 - Msza św. POGRZEBOWA w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim i odprowadzenie do rodzinnego grobowca na cmentarzu parafialnym.

Pogrążeni w żałobie: Rodzina, Parafianie i Kanonicy z Kościoła św. Floriana

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.