Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Jak w każdą niedziele, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- w poniedziałek bł. Czesława kapłana
- w środę liturgiczne Święto św. Marii Magdaleny
- we czwartek liturgiczne święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
- w piątek wspomnienie św. Kingi dziewicy
- w sobotę liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa patrona kierowców.
- w niedzielę świętych Joachima i Anny Rodziców NMP. Odpust w Kolegiacie św. Anny, suma odpustowa o godz. 19.30 za tydzień w niedzielę.

3. Wszystkich solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać w modlitwie. Szczególnie składamy życzenia Ks. Krzysztofowi Wilkowi, Dyrektorowi Szkoły Katolickiej na ul. Pędzichów.
Ks. Doktorowi dziękujemy także za wszelka pomoc w duszpasterstwie w naszej parafii. Niech św. Krzysztof wyprasza potrzebne łaski i prowadzi drogami świętości. Szczęść Boże.

4. W przyszłą sobotę i niedziele z okazji wspomnienia św. Krzysztofa modlimy się w intencji, o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. W sobotę po wieczornej Mszy św. i w niedzielę po Każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. W ramach akcji organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski, w tym roku pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”, W ramach tej akcji są zbierane ofiary - 1 grosz za szczęśliwie przejechany kilometr, w ten sposób wspieramy zakup środków transportu dla Misjonarzy. Ofiary w naszym Kościele, na pomoc dla Polskich Misjonarzy można składać w dużej skarbonce za ławkami.

5. Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław składa serdeczne podziękowanie Ofiarodawcom za wsparcie finansowe w leczeniu i rehabilitacji chorej Mileńki. W ubiegłą niedzielę zebrano na ten cel 2 748 zł. i 10 Euro. Bóg zapłać.

6. W modlitwie w tym tygodniu pamiętajmy o wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach, o kierowcach i podróżujących. Szczególnie modlimy się o szczęśliwe podróże na urlopy i powroty do domu.SŁOWO ARCYBISKUPA MARKA JĘDRASZEWSKIEGO
PRZED 40. JUBILEUSZOWĄ KRAKOWSKĄ PIESZĄ PIELGRZYMKĄ

NA JASNĄ GÓRĘ

Drodzy Archidiecezjanie,

Historia Polski i świata pokazuje, że w najtrudniejszych chwilach ludzie zwracali się do Boga, prosząc o ratunek i zmiłowanie, a ich modlitwa przybierała niejednokrotnie formę pieszego pielgrzymowania. Tak było w Rzymie w 590 roku, gdy dżuma zbierała śmiertelne żniwo. Wówczas, modląc się o ocalenie Wiecznego Miasta, święty papież Grzegorz Wielki poniósł w błagalnej procesji wizerunek Najświętszej Maryi Panny, zwany odtąd Salus Populi Romani, czyli „Wybawicielka ludu rzymskiego”. Podobnie było w 1711 roku, gdy w czasie trwającej zarazy dziesiątkującej stolicę narodziła się Piesza Pielgrzymka Warszawska na Jasną Górę. Z kolei po zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II, który miał miejsce na Placu św. Piotra w Rzymie 13 maja 1981 r., został zorganizowany przez studentów Krakowa – jako wyraz duchowej jedności z Ojcem Świętym – „Biały Marsz” z Błoń (miejsca, gdzie Jan Paweł II celebrował Mszę świętą podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny) na Rynek, gdzie kilkaset tysięcy mieszkańców na czele z młodzieżą modliło się o zdrowie Ojca Świętego i za umierającego w Warszawie Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Idea tego Marszu doprowadziła do zapoczątkowania corocznej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę.

Nikt z nas nie spodziewał się, że tegoroczna jubileuszowa 40. Pielgrzymka nie będzie mogła się odbyć w dotychczasowym tradycyjnym kształcie. W związku z trwającą epidemią do Matki Bożej Częstochowskiej wyruszą w 150-osobowych grupach jedynie przedstawiciele poszczególnych wspólnot pielgrzymkowych. Wszystkich pragnących wziąć udział w pielgrzymce zapraszam do duchowej wędrówki w łączności z tymi, którzy będą przemierzać wydeptywane rokrocznie pątnicze szlaki.

Niech orędownictwo u Boga św. Jana Pawła II Wielkiego, którego setną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku, wybłaga wszelkie potrzebne łaski uczestnikom Pieszej Pielgrzymki, jej organizatorom i ludziom dobrej woli, gotowym podać pomocną dłoń osobom zmierzającym przed wizerunek Najświętszej Panienki Jasnogórskiej, a przede wszystkim naszej Ojczyźnie i Kościołowi w Polsce, który od ponad 1050 lat wiernie przekazuje naszemu narodowi zbawienne orędzie Ewangelii.

Z serca wszystkim błogosławię

Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski

Kraków, dnia 29 czerwca 2020 r.

Informacje o zapisach na Pielgrzymkę są podanie na plakacie w przedsionku Kościoła i na stronie internetowej. Zapisy do Grupy ze Śródmieścia Odbywają się tradycyjnie w kolegiacie św. Anny. Tel. 512 243 080 ks. Dariusz Talik. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu tam są podane numery telefonów do Przewodników innych Grup Pielgrzymkowych.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.