Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj z racji Uroczystości Trzech Króli po każdej Mszy poświęcamy kadzidło i kredę. Modlimy się za Misje i naszymi ofiarami wspieramy Misjonarzy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, ok. 11.00 z przed naszej Bazyliki wyruszy Orszak Trzech króli. Przejdzie przez pl. Matejki, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może się włączyć do tego Orszaku.

 

2. W naszej bazylice godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po Mszy św. o godz. 15.15 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

3. Plan kolędy na najbliższe dni:

Poniedziałek 7. I. – Szlak 32,36,38,53,55,57,59,63, ul. Helców nry nieparzyste 3-15, 19A, 21.
Wtorek 8.I.- Helclów 25, ul. Pędzichów, Wróblewskiego, Pl. Słowiański,
Środa 9. I. – ul. Krótka , Krzywa, ul. św. Filipa 2,3,5,6,8,12,18.
Czwarte 10.I. – ul. św. Filipa 9,11,13,15,21,23,, ul, Ogrodowa, ul. Worcela, Rynek Kleparski, ul. Paderewskiego.
Piątek 11.I.– ul. Pawia, Pl. Matejki, ul. Basztowa, Kurniki.
sobota 12.I. – ul. Kamienna nowy blok Fronton.
Ministranci zawiadamiają każdą rodzinę o planowanej wizycie duszpasterskiej.
Plan kolędy jest też na stronie internetowej naszej parafii.
W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy te rodziny, które odwiedzamy z wizytą kolędową, na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz.12.15, którą ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

4. W tym tygodniu kończymy już wizyty duszpasterskie. Gdyby się okazało, że ktoś z parafian został pominięty, albo w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć księdza, to bardzo prosimy, w tym tygodniu o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii, podając adres i telefon. Po zakończonej kolędzie tj, po 13 stycznia, księża umówią się na dogodny termin i będą jeszcze uzupełniać kolędę u tych rodzin, które o to poproszą.

 

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego błogosławieństwa. Nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.