Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj obchodzimy w naszym kościele Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Uchodźcami. Modlitwą i ofiarami wspieramy uchodźców i prześladowanych za wiarę… Do skarbony za ławkami można składać ofiary na ten cel…

2. Za tydzień 12 do 14 listopada w Krakowie będzie obchodzony Światowy Dzień Ubogiego. Program wydarzeń towarzyszących jest wywieszony na tablicy Ogłoszeń. Jest też na Stronie Internetowej Caritas Archidiecezji. Msza św. z udziałem Metropolity będzie w niedzielę 13 listopada o godz. 15.00 w Bazylice Mariackiej.

3. Dziś jak zwykle o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a potem Msza św. o godz. 15.15.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- w środę liturgiczne Święto Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Laterańskiej.
- w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
- w piątek św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to dzień imienin ks. dra Marcina Cholewy. Życzymy ks. Marcinowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona oraz sukcesów na polu naukowym na Papieskim Uniwersytecie św. Jana Pawła w Krakowie. Dziękujemy Księdzu profesorowi Marcinowi za pomoc w duszpasterstwie w naszym Kościele. Bóg zapłać
- w sobotę wspomnienie św. Jozafata biskupa i Męczennika

5. 11 listopada w piątek obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym Roku świętujemy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na wszystkich mszach św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i dziękować Bogu za dar wolności i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.

6. Zapraszamy na drugie spotkanie niedawno powstałej wspólnoty Oazy Dorosłych. Zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli w pierwszym spotkaniu oraz tych, którzy chcieliby do tej wspólnoty dołączyć – aby wspólnie pogłębiać swoją wiarę i rozwijać relację z Bogiem.
Zapraszamy we wtorek 8.11.2022 na mszę o godzinie 18.30. Po mszy spotkanie w salce na wikarówce.

7. W miesiącu listopadzie w ciągu tygodnia zapraszamy po godz. 18.00 do kaplicy adoracji na modlitwę za zmarłych zgłoszonych na wypominki.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.