Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. o 15.15, i jak zwykle wieczorem o 18.30 i o 20.00.

2. Dzisiaj w naszej Bazylice Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę.

3. Dzisiaj tradycyjnie wyruszy Orszak Trzech Króli na Rynek Główny. Po Mszy św. o 9.30 z naszej Bazylice. Jako pierwszy wyruszy z placu Matejki Orszak Afrykański a ok. 11.00. Inne Orszaki - Azjatycki i Orszak Europejski z innych rejonów Krakowa. Razem dotrą i spotkają się na Rynku Głównym pod sceną ok. godz.12.00, na wspólnym Kolędowaniu. Przed Naszym Kościołem i w czasie Orszaku jest organizowana zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Takie zbiórki odbywać się będą również przy innych kościołach w parafiach Centrum Krakowa i całe trasie Orszaku.

4. Gdyby ktoś z parafian chciał jeszcze zaprosić kapłana na Kolędę, to można się zgłaszać jeszcze dzisiaj w zakrystii, lub po przez stronę intranetową albo telefonicznie.

5. Jutro w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 będzie Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Serca Matki Bożej i zmianka tajemnic Żywego Różańca.

6. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w naszym Kościele w niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 15.15 w wykonaniu Chóru Salawa.

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i tym, którzy się z nami łączą w modlitwie i Waszym rodzinom życzymy dobrego świętowania. W rodzinach pielęgnujmy tą wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj razem z Mędrcami ze Wschodu dziękujmy, że Jezus, Zbawiciel Świata objawia się nam, jako Bóg – Człowiek i od przeszło 2000 lat jest w naszych rodzinach i w każdym nas. Szczęść Boże wszystkim.

8. Zmarła Śp. Janina Maria Wołczańska, Mama ks. Prof. Józefa Wołczańskiego. Pogrzeb będzie jutro w sobotę o godz. 12.30 w rodzinnym mieście w Rymanowie w Diecezji Przemyskiej. Ks. Profesorowi składamy wyrazy współczucia i obiecujemy modlitwę o wieczne zbawienie Jego Mamy Janiny. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.