Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1.Dzisiaj uroczyste poświęcenie palm z procesją o godz. 12.15. Po południu o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza św. i o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Następnie w procesji udamy się do Krzyża Misyjnego przed naszym kościołem, gdzie otrzymamy końcowe misyjne błogosławieństwo. Na uroczystość przynosimy krzyże. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy korzystali z Misji Parafialnych w tym roku. Ojcom Oblatom O. Arkadiuszowi i O. Marcinowi serdecznie dziękujemy za prowadzenie Misji, za głoszone słowo Boże, za modlitwę z nami. Dziękujemy za pomoc w ożywieniu naszej wiary. Te ćwiczenia w Roku Wiary, były tak bardzo cenne i potrzebne. To jest także nasze przygotowanie do przeżywania tajemnic Paschalnych w czasie Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy i Bóg zapłać. 

 

2. Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia to tzw. TRIDUUM PASCHLNE.

WIELKI CZWARTEK – DZIEŃ USTANOWIENIA NAJŚW. SAKRAMENTU  i SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA.  Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana będzie o godz. 18.00. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Żywego  Różańca za zamówienie Msz św. w intencji wszystkich księży pracujących w naszej Bazylice. Godzina Święta  prowadzona przez Oazę Rodzin  będzie od godz. 21.00.

WIELKI  PIĄTEK  - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ, Adoracja Krzyża św., Komunia św. i procesja do Bożego Grobu o godz. 18.00. Droga Krzyżowa w bazylice przed południem o godz. 10.00Wieczorem Droga Krzyżowa ulicami parafii: św. Filipa, Długa, Pędzichów, Szlak, ul. Warszawska, Kurniki i na plac kościelny. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w Kościele o godz. 20.30. Prosimy na to nabożeństwo przynieść lampiony lub świece. W tym roku szczególnie będziemy się modlić za Nowego Papieża Franciszka, za rodziny i o przemianę naszego życia.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ten post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, jak w każdy piątek całego roku. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.

    WIELKA SOBOTAAdoracja P. Jezusa w grobie trwać będzie od godz. 6.00 do 18.00. Zapraszamy do modlitwy i czuwania, wszystkich, którym czas pozwoli a szczególnie tych, którzy przychodzić będą do świecenia wielkanocnych pokarmów do kościoła. Świecenie pokarmów w zakrystii od godz. 9.00 do 16.00.   

       Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 18.00 .  Po poświeceniu ognia, paschału i wody chrzcielnej będzie odprawiona uroczysta Msza św. Na liturgię paschalną  przynosimy świece.

   WIELKA NIEDZIELA – Procesja Rezurekcyjna  będzie rano  o godz. 6.00. a później uroczysta Msza św.

 

3. W Wielkim Tygodniu będziemy spowiadać:

-   rano od 6.00 do 10.00

-   po południu w poniedziałek, wtorek i środę od 17.00 do 19.00,

-   w czwartek i w piątek od 17.00  do 18.00.

W tym tygodniu nie będzie całodziennej adoracji  Najśw. Sakramentu z uwagi na przygotowanie kościoła na liturgię świąteczną. Bazylika będzie natomiast otwarta przez cały dzień, z możliwością wejścia  na osobistą modlitwę.

 

4. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Liturgii Wielkiego Tygodnia i dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże. 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.